Obec chystá obří investici do nového zdravotního střediska!

Zítra zasedá zastupitelstvo obce, hlavní bod programu je navýšení rozpočtu na takzvané zdravotní středisko o 4 miliony korun. Zdá se, že naši radní jsou posedlí výstavbou nestátních zdravotnických zařízení. Před více než rokem zastupitelstvo odvolalo starostku pro nekoncepční návrh zdravotnického střediska a její neschopnost tento záměr vysvětlit (vysvětlit znamená ekonomicky zdůvodnit a vyvrátit různá podezření z propojení ekonomických vazeb zůčastněných subjektů).

Naše nová rada obce chce tohle budovatelské úsilí s medicínským business ještě trumfovat. Jde před zastupitelstvo obce s návrhem investovat 14 milionů korun do tohoto zařízení. Takže když přičteme pořizovací náklady budovy a cenu projektu rekonstrukce jsou někde kolem 17 milionů přímých investic (budovu a projekt už zaplatila obec).

Přitom nikdo neřekl, jakým výběrovým řízením vybrali doktory, kolik bude nájem těchto podnikatelů a vůbec vše, co normální vlastník dělá, než začne utrácet… Chápu, z obecního to nikoho interesovaného nebolí!

Navrhujeme obci, aby vypsala místo složité rekonstrukce a následných starostí s provozem výběrové řízení na prodej této nemovitosti i s projektem a požadovanou garancí na provoz nestátního zdravotnického zařízení v obci. Obec ihned v případě zájmu nějakého investora získá cca 3 miliony a v budoucnu ušetří spousty peněz za údržbu budovy.

Pokud se takový investor nenajde, je teprve čas uvažovat o cestě vlastní investice, a to za předpokladu, že zastupitelé usoudí, že obec musí prioritně investovat do chodu privátních zdravotnických zařízení a není třeba například investovat do havarijního stavu kanalizace, či mnoha jiných důležitějších věcí.

Za ODS Vřesina, Martin Staněk

Příspěvek byl publikován v rubrice K zamyšlení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.