Pozor, pozor, zas po roku je tu výsadba ovocných stromků!

Jak už všeci vite bude se budovat na Cypkach jakesik to protierozní opatření, bo na Vřesové měli ludi co chvilu splachnute sklepy vodu z pola. Proto tam bude val proti vodě a ovocné stromky. Val vykope bager, ale stromky mušime napchať do země sami. A nebude se sadit jenom na Cypkach, ale i pod rozrvalem a kolem cesty ku hnojišťu. Celkem 100 ks stomků. U pomologa Radima Lokoča, kery loni na poďim přednašal o starych odrudach v zahradkařu, su stromky objednane. A to 10 ryngli, 10 meruňi, 10 hrušek, 10 jablek, 10 švestek, 10 třešni, 10 višni, 5 aronii, 5 kdouli, 10 moruši, 5 jedlych kaštanu a 5 oskeruši. Pro ty kdo nevi co je oskeruša, tak je to správně po botanicku Jeřáb oskeruše (sorbus domestika), pro informací dychtivé je odkaz zde.

Všecko by mělo proběhnut 14.11.2020 a zastavit nas može akurat snih, mraz a antivirovy program Prymula 2.0. O devate sraz na polu, místo srazu je na mapce, gdyby kerysi pajtaš nevěděl kaj su cypky. Je to jednoduche jak facka, na koncu ulice Vřesové. Jakesik to občerstvení bude tež, horky čaj či kafe, zelňačka a slivka. I jakasik ta voda se eventualně najdě. Odpoledni program, kery začne tak o třeti, by měl byt tež a budu jakesik ty přenášky, půlhodinovy film, pivko, slivka, gulašek a ine srandy. Kdo byl loni, tak vi. Proto prosím všechny vřešaky, ať přidu ku pomoci, bo to nebude take jednoduche jako loni. Bo se bude sadit vice stromku a na vice mistech po dědině.

Takže rekapitulace: 14.11.2020 o devate na Cypkach, nabrusit ryče a vzit sebu, pevne butky nutnosti a isto bude i fučet jak cyp (bo cypky).

Diky moc Petr Lička

Příspěvek byl publikován v rubrice Různé. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.