Zákaz hlučných prací v neděli a o svátcích?

Zákaz hlučných prací v neděli a o svátcích?

Odpověď je pane starosto ano!

Náš starosta se zamyslel ve Vřesinských novinách nad tím, že vlastně vyhlášky a opatření na katastru obce nejsou třeba, protože se máme domluvit mezi sebou a mít se rádi. Ano, bylo by to krásné.

Hlavně by nemusel pak nic dělat a nemusel by dělat nepopulární kroky a třeba by i obecní policisté museli nějak jít a něco s někým řešit. Takový malý ideál. Jen pak nepotřebujeme ani starostu, ani obecní policii. Vyřešíme si sami vše sami, po sousedsku.

Tolik ironie, trochu faktů neuškodí.

Občan Vřesiny pan Franz má ve stejném vydání listu opačný názor, domáhá se splnění přání občanů.

Já jeho přání podpořím lakonickými fakty o tom, že naši sousedé – obce mají tuto vyhlášku všechny a zjevně ji dodržují a nevadí jim 6 dnů deště a podobné pseudo filozofické úvahy jak nic nedělat.

Takže :

Klimkovice

Dolní Lhota

Ostrava

Jen Vřesina ne, co nám brání pane starosto?

Jsem přesvědčený, že je to dobrý krok k soužití v obci, nikdo už nemůže mít ani na slušnou námitku hlučícímu sousedovi jeho odpověď, že to není zakázané. Jen zkrátka budou muset lidé za svou práci placeni občas i pracovat. A to není nic škodlivého, budeme se na to těšit.

Za ODS Vřesina občanům slibujeme, že návrh této vyhlášky předložíme na jednom z následujících jednání zastupitelstva obce. Zároveň zveřejníme na Facebook skupině Vřesina anketu, jestli občané Vřesiny chtějí mít v obci o nedělích a svátcích klid.

Příspěvek byl publikován v rubrice K zamyšlení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.