Hluk z prodloužené Rudné – co je nového a co děláme.

Vážení spoluobčané, je dobré vědět, že naše petice nezapadla a žije mezi politiky. Vím, leckdo si může říct, že nám v ničem nepomůžou a že je zajímáme jen před volbami.

V našem případě to tak bylo, o tom není sporu. Prakticky hned po vyfocení se krajských politiků a jednoho vyhozeného ministra na Rudné to ty dotyčné úředníky absolutně přestalo zajímat. Výsledek všichni známe, hluk, zmar a trvale poškozené životní prostředí. Proto jsme udělali petici a my s ní teď obcházíme a obesíláme naše politické představitele. Na kraji (MSK) jsme u hejtmana Vondráka (ANO) neuspěli, odkázal občany dopisem někam do neznáma, svou úřední řečí, nic konkrétního a v ničem nehodlá pomoct, protože to prý není věc kraje…. Pozitivní ale je, že i on naši petici a stížnost posunul na ŘSD do Prahy.

Pan starosta ten dopis má, můžete se na něj k němu jít podívat. Přesto to s Krajským úřadem nevzdáváme a společně s krajskými zastupiteli za ODS panem Návratem a paní Crkvenijaš-Němečkovou se dále pokoušíme najít řešení. Jednání proběhnou v prvním týdnu měsíce března.

V posledním týdnu měsíce února nám naše petice otevřela dveře k jednání s ex ministrem dopravy a nynějším předsedou klubu ODS v Parlamentu ČR panem Stanjurou. Za Vřesinu jsme se zúčastnili ve složení pan starosta Kopeň a za ODS Vřesina pánové Staněk a Lička. Pan Stanjura si vyžádal naši petici a přislíbil, že za nás bude jednat s generálním ředitelem ŘSD a na Ministerstvu dopravy, kde problematika nyní patří. Takže věříme, že toto možná náš problém alespoň trochu posune k pozitivnímu výsledku – zahájení jednání a prací ke snížení hlukové zátěže.

Je to jen krátká informace o tom, že se problematice nadále věnujeme a snažíme se problém šířit mezi osoby a instituce tak, aby se stal takzvaně veřejně známý a musel se řešit. Proto je našich 386 podpisů pod peticí nesmírně cenných a i politici nyní věc berou vážně.

Za ODS Vřesina Martin Staněk, Jan Fučík, Petr Lička

Příspěvek byl publikován v rubrice Petice - Rudná. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.