Názor občana na starostku a práci současného vedení obce

Naší redakci přichází každý den nějaký podnět občanů ke zveřejnění. Cítíme jako povinnost nestranného média toto zveřejňovat.

Vážení zastupitelé, vážení spoluobčané,

momentální situace na obecním úřadě připomíná více dětinské handrkování o píseček, než samotné vedení. Rozhodování o investicích, respektive žádosti o dotace a následovné schvalování rozpočtu obce bych přisoudil ke knize Ondřeje Sekory – Kronika města Kocourkova.

Jelikož mi není dění v naší obci lhostejné, chtěl bych se zamyslet nad pár …. Co naše obec vlastně potřebuje? Dle mého se jedná o vedení, které za obec dýchá, musí zde být lidé, kterým nejsou občané lhostejní. Vedení, které bude chtít naslouchat svým občanům a dle toho také jednat a rozhodovat. V případě, že se stane nějaká havárie či nějaký „průser“ (spadne elektrické vedení, vznikne havárie v kanalizaci či jinde), nebude řešit jako první výběrová řízení a dotace jak na tom ušetřit, ale bude se snažit řešit problém tak, ať občané mohou pohodlně a spokojeně žít. Já chci ve vedení praktického člověka  a ne teoretiky, kteří jen mluví.

Tímto reaguji na krásné prezentace paní Roubíčkové. Paní Roubíčková se vážně pěkně a evidentně se i ráda poslouchá. Bohužel ji praxe uniká. Horší na tom je, že naslouchat svým občanům neumí, nejspíš ani nechce. Za její působení ve funkci starostky vyvíjela nejvíce aktivity na začátku svého mandátu starostky, kde se ráda zviditelňovala při jakékoliv příležitosti. Což by ani nebylo tak špatné, kdyby veškerou práci za ni neodváděli jiní.  Ať už se jedná o sportovní den, den obce, či rozsvícení Vánočního stromu, kde svařák paní starostky byl vařen v rukách paní kuchařek.  Paní starostka pak akorát zkasírovala zisk.

Nyní se nacházíme v období, kdy paní starostka znovu začala vyvíjet jistou aktivitu. Začalo to odvoláním nepřizpůsobivého radního, který dle jejího názoru musí plnit vůli královny a nesmí mít vlastní názor, či ani sám hlasovat. Bohužel její podlost navíc klesla hluboko ke lžím a pomluvám, kde svádí své chyby na jiné. Je pochopitelné, že se snaží očistit své jméno, ale nepochopitelné, že chce pošpinit jiné.

Těchto špinících dopisů bylo v tuto chvíli na mě až příliš. Vadí mi, že o vedení v obci rozhoduje naplavenina, která se zde přestěhovala. O obci ví jen to, že je zde starostkou. V obci, kde ji nic nedrží a kdyby ji to kariéra dovolila (kandidatura do senátu), šla by. Bohužel nebyla zvolena.

Přesto jsem si jist, že ve vedení obce, v těch zbylých 14 lidech, v těchto 14 zastupitelích se najdou lidé, najdou občané Vřesiny, Vřešáci, Vřesiňáci, prostě srdcaři, kterým obec není lhostejná.

Já Vás tímto prosím, žádám Vás, ujměte se vedení, protože tohle se nedá snášet !!!

Stupidit už bylo dost.

Ve Vřesině 19.1.2017

Redakci je jméno autora známo.

Příspěvek byl publikován v rubrice K zamyšlení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.