Petice proti hluku už má přes 300 podpisů

Vážení spoluobčané,

Děkujeme za podpisy na naší společné petici proti hluku v obci způsobovaném mostem a silnicí I/11.

Zaznamenali jsme různé reakce, od nadšení něco udělat pro zlepšení poškozené kvality života v obci až po extrém > já nic podepisovat nebudu, nemá to smysl (člen rady obce).

Dobře, je to taky názor.

Já si myslím pravý opak, petice a její signatura je začátek tlaku na státní aparát. Pověřujeme jí starostu obce, aby našim mandátem něco dělal se stavem, který se nám nelíbí.

Co starosta může:

  1. Argumentovat na příslušných místech státní správy názorem stovek občanů obce, kterým je poškozena kvalita života
  2. Může se k nám aktivně přidat a navázat na naši petici – kontaktovat okolní starosty v Krásném Poli a Porubě, protože i tam jsou občané poškozeni
  3. Může našimi jmény podat stížnost na Krajskou Hygienickou stanici – k tomu jsme jej de fakto podpisem zplnomocnili, má ( bude mít po předání petice ) několik set podpisů občanů.
  4. Pane starosto, ideál, občané jsou za Vámi, chtějí jen, aby jste z moci úřední konal, my Vás podporujeme!

Takže jsem mu dali naší společnou aktivitou dostatečný mandát něco dělat. Není to anonymní, není to sezení u piva a plkání, je to mandát!

Sami jsme použili krátkou cestu na Krajský úřad MsK a jednali dopředu s p. Unuckou, v jehož gesci doprava je. Přislíbil nám, že se snaží jednat s ŘSD a mělo by se v krátké době vyměnit zábradlí na mostě za protihlukové. Pomiňme teď to, že nějaký projektant navrhne na mostní konstrukci nad zastavěným územím trubkové zábradlí a ne protihlukové řešení. Tak bohužel funguje státní správa, od stolu, bez zájmu co způsobí, však škody nemusí platit.

Co se dále povedlo je to, že naší petice si všimli občané z Poruby, kteří jsou hlukem taky postiženi a spojíme v budoucnu síly v tlaku na samosprávu obcí, kde žijeme. Budeme kontaktovat i občany v Krásném Poli.

Ještě jednou dík za podporu a věřím, že naše společná snaha a práce bude efektivní.

Za snížení hluku!

Petice bude k dispozici ješte do konce července, pak ji odevzdáme starostovi.

Podpisové archy jsou k dispozici v prodejně Hruška (pod okny naproti pokladnám), na nástěnce u vchodu do radnice, v obecní knihovně a mateřské škole.

Za ODS Vřesina, Martin Staněk

Příspěvek byl publikován v rubrice Petice - Rudná. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.