Stanovisko ODS Vřesina k odkupu umělého trávníku od DTJ Vřesina

ODS Vřesina tímto vydává nesouhlasné stanovisko s odkupem umělého trávníku od DTJ Vřesina, který bude zastupitelstvo obce schvalovat 22.9. 2021. Hlavním důvodem nesouhlasu je nehospodárnost tohoto nákupu, jelikož umělý trávník DTJ Vřesina byl:

  • Vystaven nadměrnému zatížení několikanásobně přesahující jeho technické limity, k čemuž došlo vjezdem a manipulací s nákladními vozidly při stavbě objektu šaten DTJ během roku 2020 a 2021, a dále také skladováním stavebního materiálu na ploše umělého trávníku. Toto zatížení velice pravděpodobně způsobilo nenávratné škody v podloží umělého trávníku.
  • Uveden do provozu v roce 2007, je na hranici své životnosti a vyžaduje sta tisícové investice do opravy podloží a dosypání granulátu, čímž se životnost trávníku prodlouží jen o pár let.

ODS Vřesina proto v duchu řádného hospodáře navrhuje umělý trávník od DTJ Vřesina neodkupovat a naplánovat pokládku zbrusu nového umělého povrchu, který zabezpečí fotbalistům kvalitní nový povrch nevyžadující žádné investice během dalších 15ti let (mimo pravidelné údržby).

Chceme, aby obec jednala stejně jako v případě potřeby druhého obecního traktoru, kdy se nevydala cestou koupě 15 let starého traktoru a investováním několika set tisíc do jeho generální opravy, ale koupila traktor nový, který bude spolehlivě sloužit spoustu dalších let.

Za ODS Vřesina,

Jan Fučík

Příspěvek byl publikován v rubrice Informace z jednání zastupitelstva. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.