Jízdné pro děti

Vážení rodiče, na podzim loňského roku schválilo zastupitelstvo obce, v rámci rozpočtu obce na rok 2022, podporu pro rodiče na jízdné MHD. K mému návrhu mne vedla skutečnost, že obec Vřesina nemá žádnou podporu pro děti, tak jak pro seniory (rozvoz obědů, senior taxi). Nevýhoda vřesinských dětí je, že na druhý stupeň ZŠ musí do okolních obcí, proto mne napadla myšlenka podpory jízdného pro tyto děti. Jedná se o dlouhodobé jízdné pro děti ve věku 6-15 let, tarif XXL – jednotlivé zóny nebo tarif Ostrava XXL – zóna 2, s platností na 12 měsíců. Odkaz na stránky dopravního podniku v Ostravě: Dlouhodobé jízdenky pro děti 6–15 let (dpo.cz). Ve spolupráci se zaměstnankyněmi obecního úřadu byly sestaveny následující pravidla:

- Podpora je určena pro děti s trvalým bydlištěm ve Vřesině navštěvující II. stupeň ZŠ – Dítě splňuje podmínky výše uvedeného tarifu dopravního podniku – Peníze budou vyplaceny pouze zákonnému zástupci dítěte.

- Peníze mohou být vyplaceny hotově, pracovnicí obecního úřadu ve Vřesině paní Ivetou Bártovou nebo převodem na účet zákonného zástupce po vyplnění formuláře, který je k dispozici na OÚ nebo webových stránkách obce – Doložením příslušného dokladu o nákupu od DPO a doložením jízdního dokladu

- Finanční podpora bude vyplácena pouze v termínu od 29.8.2022 do 5.10.2022 Milí rodiče, tímto krokem, v této nelehké době snad ulehčíme Vašim rodinným rozpočtům. Já osobně vnímám tuto podporu spíše jako investici do vzdělání dětí, a to je nejlepší investice na světě.

Bc. Petr Lička, předseda ODS Vřesina

Příspěvek byl publikován v rubrice Různé. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.