Po prvním zastupitelstvu

Zastupitelstvo obce proběhlo tuto středu v zahradkařu za velmi hojné účasti vřesiňaků. Bylo jich asi 7. Po obvyklých a nutných volbách zapisovatele a ověřovatelů zápisu došlo ke změně programu, kdy bylo zařazeno na program hlasování o dotaci pro hasiče.

Nejvýznamnější bod zasedání byl bezesporu rozpočet obce na rok 2019. Všichni zastupitelé byli s rozpočtem dopředu seznámeni již z materiálu pro zastupitele. A navíc v pondělí se konala pracovní schůzka se zastupiteli k tomuto tématu. Paní Rašíkovou byly zodpovězeny všechny dotazy zastupitelů k jednotlivým položkám rozpočtu. Na zastupitelstvu samotném byly všechny body schváleny drtivou většinou hlasů téměř vždy všech zastupitelů.

Po volbách Vám rada obce předložila programové prohlášení na volební období 2018-2022. Chtěl bych Vás informovat o plnění tohoto prohlášení. Na mnohých bodech rada navazuje na práci rady minulé. Jako například:

ad 1) chodník do poruby – projet ve fázi vypracovávání. Chodník na main street – plánována rekonstrukce s přechodem u autobusové zastávky v roce 2019. Chodník na hřiště – vázne na pozemku paní Příhodové.

ad 2) plánováno v roce 2019

ad 4) v letošním roce bylo vyhodnoceno výběrové řízení na projektovou dokumentaci rekonstrukce kanalizace, která nejvíce zatěžuje kanalizační systém balastními vodami. Také letos budou probíhat opravy kanalizace.

ad 10) tento bod je již splněn a probíhá výpovědní lhůta Klimkovicím.

ad 11) rada obce již schválila zákaz podomního prodeje a nyní celou věc zkoumá obecní právník soudruh Kučera.

ad 14) jelikož paní doktor zdeřila kajsik za lepším, tak rada obce prověřuje u obcí, kde již tato služba funguje, veškeré záležitosti a podmínky této služby pro občany. ad 15) na tomto bodu bude rada obce dlouhodobě pracovat, ale již nyní lze konstatovat, že dopravní obslužnost je oproti minulosti lepší, jelikož v naši obcí projíždí jedna autobusová linka navíc.

Kdyby jste měli dotaz nebo vás něco v naši obci trápilo, neváhejte mne oslovit. Chceme lepší Vřesinu.

S pozdravem Bc. Petr Lička, radní za ODS Vřesina

Příspěvek byl publikován v rubrice Informace z jednání zastupitelstva. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.