Echo z Hlavní 24

Zdravím všechny čtenáře Vřesiňaka,

je za námi druhé zasedání rady obce Vřesina. Jsem rád, že se daří naplňovat volební program ODS Vřesina a to hlavně v dopravě. Již mohu občanům Vřesiny oznámit, že na přechodné období ( od 9. prosince do 8. června 2019 ) přibude nová autobusová linka společnosti Transdev. Tato linka, by měla mít číslo 676 a bude jezdit mezi Vřesinou a lázněmi na Hýlově. Je také dobrou zprávou, že bude jezdit třikrát denně. z toho vyplývá, že přes Vřesinu budou jezdit celkem tři autobusové linky. Když už jsem načal téma dopravy, tak je nutno zmínit, že pan starosta Kopeň začal jednat s DPMO o možnostech lepší a levnější dopravy tramvajové linky číslo 5. Také je velmi pozitivní, že v obci bude investováno něco mezi 5 – 7 miliony korun do nových chodníků ( k hřišti, do Poruby ), do oprav chodníků ( ulice Hlavní, Na Potůčku ), nových přechodů pro chodce a do oprav stávajících komunikací.

Rada obce také dokončila a vyhodnotila výběrové řízení na pořízení projektu rekonstrukce kanalizace. Musely býti prověřeny reference projektanta a to vše pod bedlivým dozorem předsedy kontrolního výboru pana Džanaje. Byla to pro mne zajímavá zkušenost, jelikož nabídky se pohybovaly mezi 450 000,- až po 1 650 000 Kč. Vítěz bude jistě brzy zveřejněn.

Byly řešeny běžné záležitosti nutné k chodu obce jako žádost o kácení stromu, který ohrožuje zdraví a majetek, výzvy na asistenta/asistentku starosty obce, výzva na volné místo obecního četníka a další. Jak již asi všichni víte, do obecního automobilu, který využívá obecní četnictvo, zezadu narazil další vřesiňak. Pojišťovna vyhodnotila, že oprava automobilu bude stejná jako jeho hodnota. Proto se rada obce rozhodla podat výzvu na pořízení nového vozu, který by měl splňovat následující kritéria: výkon motoru min. 75 kW, palivo benzín, objem zavazadlového prostoru min 415 litrů, pohon 4×4, bílá barva, míst k sezení 5.

Závažnou zprávou ale je, že stavební firma Therm, která buduje zdravotní středisko požádala o schválení dodatku ke smlouvě. V tomto dodatku by firma Therm chtěla schválit vícepráce a posunout termín zhotovení. Prostudování oprávněnosti vícepráce nedokáži objektivně posoudit, ale Jirka Augustin se toho dobrovolně chopil a řekl, že je dokáže posoudit. Posunutí termínu zhotovení je zcela neakceptovatelný! Ve smlouvě jsou jasně dány sankce za nedodržení termínu předání stavby. Stavebníci chtějí posunout termín o tři měsíce a s tím nemohu souhlasit. Proto se bude rada obce touto záležitostí intenzivně zabývat.

Kdyby někdo z obyvatelů Vřesiny nějaký dotaz nebo podnět, neváhejte a kontaktujte mne. ChciLepšíVřesinu!

Bc. Petr Lička, zastupitel za ODS ve Vřesině

Příspěvek byl publikován v rubrice Informace z jednání obecní rady. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.