Obecní BRKO finišuje

Vážené spoluobčané,

mnozí z vás jistě zaznamenali, že se po obci již objevili kontejnery na BRKO (Biologicky Rozložitelný Komunální Odpad). Jsou umístěné na horním konci ulice Topolové, na Hadím Kopci vedle sběrného místa odpadů, v areálu hasičárny a na parkovišti u hřbitova. Vždy jeden na větve a druhý na ostatní bioodpad. V předchozích letech, když byly umístěny kontejnery jen u hasičárny platila obecní kasa cca 400 kč/ 1 m3. U výběrového řízení, které letos proběhlo byla nejvyšší nabídka o od společnosti OZO Ostrava (290 Kč/ 1 m3) a nejnižší od Kompostárny Vřesina za 100 Kč/ 1 m3. Je také na místě zmínit, že bylo pořízeno 10 kusů kontejnerů a traktorový nosič kontejnerů. To vše v hodnotě okolo půl milionu korun, přičemž zastupitelstvo obce schválilo v rozpočtu na rok 2019 750.000,- Kč na tyto stroje.

Soustřeďování, svoz a likvidace BRKO na uzemní obce Vřesina, jak se oficiálně tato akce jmenuje, vstoupila do poslední fáze a to je již týden běžící plný provoz.

Mezi lidmi panovaly obavy, že občané Vřesiny nebudou respektovat principy třízení odpadů a budou házet do BRKO kontejnerů kde co. Proto vám s radostí mohu oznámit, že až na jednu smutnou výjimku, se tak neděje. Patří vám všem za to velký dík. Šetříte spoustě lidem starosti, práci a finanční prostředky obce – nás všech. Vážení spoluobčané, pokud budete mít v této záležitosti jakýkoliv námět, připomínku nebo dotaz, neváhejte kontaktovat obecní úřad. Rada obce také moc děkuje za pozitivní reakce, které dorazily na obecní úřad.

Chceme lepší Vřesinu

Za radu obce Vřesina Bc. Petr Lička

Příspěvek byl publikován v rubrice Informace z jednání obecní rady. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.